Windykacja zagraniczna

Twój zagraniczny kontrahent nie opłacił faktury? Masz problem ze ściągnięciem długu? Brak spływu należności zagranicznych doprowadził Cię na skraj bankructwa?

Firma Drabik Inkaso będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Rozwiążemy wszystkie twoje problemy związane z brakiem możliwości uzyskania swoich należności. Prowadzimy bowiem działania z zakresu windykacji zagranicznej. Obsługujemy wierzytelności pochodzące z całej Europy, jak i z większości państw na całym świecie. Dążymy do tego, aby windykacja zagraniczna była prowadzona wyłącznie w trybie polubownym, z uwagi na zminimalizowanie formalności natury prawnej z tym związanych. Jeśli jednak polubowne załatwienie sporu nie jest możliwe, jesteśmy gotowi wystąpić na drogę sądową w imieniu naszych klientów.

Windykacja zagraniczna jest prowadzona przez naszą firmę we współpracy z zagranicznymi podmiotami ? prawnikami i kancelariami prawniczymi, dlatego też możemy zapewnić Państwu kompleksową obsługę niespłaconych wierzytelności. Nie ma dla nas żadnego znaczenia to, z jakiego kraju pochodzi Państwa dłużnik. Jeśli tylko znajduje się on w szerokim obszarze obsługi windykacji zagranicznej Drabik Inkaso.

Szybkość i skuteczność

Od razu po zleceniu naszej firmie windykacji zagranicznej, Drabik Inkaso dokonuje wstępnego rozpoznania sytuacji i przedstawia klientowi możliwe drogi postępowania. Wiemy, że w windykacji zagranicznej dla naszych klientów liczy się czas, bowiem niejednokrotnie niespłacone należności opiewają na wysokie kwoty i są kluczowe dla utrzymania płynności finansowej dla przedsiębiorcy. Postępowanie w zakresie windykacji zagranicznej prowadzimy do skutku, aż do zakończenia sprawy po myśli naszego klienta.

Apelujemy do Państwa, aby jak najszybciej rozpocząć realne, efektywne działania windykacyjne, aby zwiększyć swoje szanse na skuteczne odzyskanie należności. Jeśli więc już dawno minął termin zapłaty należności przez kontrahenta zagranicznego, nie czekajcie, aż w końcu z własnej woli dokona zapłaty za wystawione faktury.

Odmienne regulacje prawne w różnych państwach świata

Windykacja zagraniczna tym różni się od windykacji krajowej, że należy dogłębnie zapoznać się z lokalnymi systemami prawnymi i wiedzieć, w jaki sposób przystąpić do prowadzenia procesu odzyskiwania należności dla klientów. Nasze doświadczenie w tej materii i wsparcie ze strony zagranicznych kontrahentów sprawiają, że w swoim działaniu wykazujemy się wysoką skutecznością, która działa z korzyścią dla naszych klientów.   Zawsze działamy zgodnie z lokalnymi zasadami prawnymi, co pozwala nam skutecznie odzyskiwać należności w ramach windykacji zagranicznej.

Windykacja zagraniczna jest procesem skomplikowanym i specyficznym, ponieważ również i zwyczaje handlowe panujące w danym państwie mogą być skrajnie różne od tych, z jakimi mamy do czynienia we własnym kraju. Ich rozpoznanie może być kluczowe dla pomyślnego przeprowadzenia windykacji zagranicznej.

Dla kogo windykacja zagraniczna?

Przede wszystkim, windykacja zagraniczna kierowana jest do podmiotów:

  • Międzynarodowych, posiadających swoje oddziały w różnych częściach świata,
  • Trudniących się eksportem towarów.


W obu tych grupach zachodzi ryzyko braku spływu należności zagranicznych kontrahentów, co rodzi potrzebę wszczęcia jak najbardziej skutecznych działań prowadzących do odzyskania swoich wierzytelności. Windykacja zagraniczna jest tutaj zdecydowanie najlepszym wyborem i pozwala na ułatwienie naszym klientom skupienia się na prowadzeniu głównej dziedziny ich działalności w danej branży, a nie na prowadzeniu postępowania polubownego lub sądowego w ramach windykacji zagranicznej.

Dlaczego Drabik Inkaso w windykacji zagranicznej?
  • Szeroki zasięg usług windykacji zagranicznej,
  • Szeroka sieć kontrahentów i doradców zagranicznych, w różnych częściach świata,
  • Możliwość podejmowania przed sądowej i sądowej windykacji należności,
  • Kompleksowa oferta usług,
  • Skuteczność w działaniu.
Zadaj nam pytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o zadanie ich za pomocą formularza kontaktowego.